Czy warto zmienić biuro księgowe w mieście Kraków?

Powodów dla, których przedsiębiorca chce zmienić biuro księgowe Kraków może być całe mnóstwo. Zazwyczaj potrzeba ta wynika z niezadowolenia z jakości usług oferowanych przez dotychczasowego księgowego. Przy zmianie biura rachunkowego najważniejsze jest to by wybrać odpowiedni czas. Najlepiej dokonać tego na przełomie roku. Na zmianę biura rachunkowego trzeba poświęcić trochę czasu. Wszystko po to by jak najlepiej dopilnować formalności. Z tą decyzją nie można jednak zwlekać zbyt długo. Zwłaszcza wtedy gdy kontrola finansowana wykazała, że w dokumentacji są pewne braki a podatki są źle naliczane. Z tą decyzją należy się nawet spieszyć gdy na skutek błędów popełnionych przez dotychczasowe biuro rachunkowe fiskus nałożył na przedsiębiorstwo poważne kary finansowe. Przedsiębiorcy najczęściej narzekają na zbyt małą inicjatywę pracowników biur rachunkowych. Nie ma co ukrywać podatki w naszym kraju zjadają sporą część dochodów. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby płacić jak najniższe podatki. W tym właśnie powinni być pomocni pracownicy biura rachunkowego. Powinni zaproponować odpowiednią optymalizację podatkową.

Biuro księgowe w Krakowie- jak dokonać zmiany?

Z biurem rachunkowym zwykle wiąże nas umowa. Jeden z jej punktów odnosi się najczęściej do okresu wypowiedzenia. Najczęściej okres wypowiedzenia wynosi z reguły trzy miesiące. Znalezienie nowego biura księgowego lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę. W dobie internetu możemy sprawdzić, który księgowy w naszym regionie jest najlepszy. Przeglądając poszczególne oferty dobrze jest szczególną uwagę zwrócić na zakres usług świadczonych przez księgowych. Dobrze gdy biuro księgowe Kraków jest prawdziwym wsparciem dla biznesu. Pracodawca musi liczyć na profesjonalne wsparcie chociażby w zakresie naliczania podatku i optymalizacji podatkowej. Po zabraniu dokumentów od poprzedniego księgowego dobrze jest przyjrzeć się dokumentacji. Sprawdzanie i analizowanie dokumentów może zająć nawet kilka tygodni.

Biuro Księgowe Kraków

Przedsiębiorcy muszą ponadto pamiętać, że w 2014 nastąpiła deregulacja zawodu księgowego. Na jej skutek prowadzeniem biura rachunkowego mogą zająć się osoby, które nie posiadają certyfikatu wydawanego przez Ministerstwo Finansów. Przed deregulacją tylko osoby posiadające certyfikat mogły prowadzić biuro rachunkowe. W rezultacie biuro księgowe Kraków prowadzić może osoba, która posiada jedynie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i nie były wcześniej karane. Wcześniej biuro rachunkowe mogły założyć jedynie wysoko wykwalifikowani fachowcy w dziedzinie księgowości. Musiały zdać trudny egzamin państwowy, wykazać się co najmniej dwuletnim doświadczeniem w dziedzinie księgowości. Według zwolenników deregulacji ma ona mieć korzystny wpływ na rynek usług księgowych. Za jej pomocą rynek usług księgowych ma być o wiele bardziej konkurencyjny. Najlepiej też wybrać to biuro rachunkowe, które znajduje się jak najbliżej naszego przedsiębiorstwa. Zawsze teraz istnieje możliwość dostarczania dokumentów kurierem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>